– Hijyen kurallarına uyuyor musunuz ? Stüdyo steril mi ?

 

 

Dövme yapımında kullanılan makina, adaptör, setup dışındaki tüm malzemeler tek kullanımlık steril ekipmanlardır. Bir dövmede kullanılan malzemeler tıbbi atık kutusuna atılır ilgili kurumlarca toplanır ve imha edilir. Diğer ekipmanlar özel steril poşetler içinde muhafaza edilir dövme bittikten sonra onlarda atılır. Kullanacağımız malzemeler önceden hazırlanır dövme esnasında hiç bir extra malzemeye ihtiyaç duyulmaz latex eldivenler ile özel poşetinde olan makina ve teniniz dışında hiç bir malzemeye temas edilmez.

 

Sizin sağlığınıza önem verdiğimiz kadar kendi sağlığımıza da önem vermek zorundayız. Tüm günümüzü geçirdiğimiz stüdyonun steril olması hepimiz için önemlidir..

 

Kullanılan boyalar bana zarar verir mi ? Alerji yapar mı ?

 

Kullandığımız boyalar uluslararası sertifikaları olan dünyada ünlü naturel boyalardır. İçlerinde herhangi bir kimyasal yoktur. Çiçek özleri ile güçlendirilmiş vegan boyalardır. Herhangi bir deri hastalığı yapması ile ilgisi yoktur.

 

Dövme esnasında lateks eldiven ile başka başka ekipmanlara dokunulması sırasında doğrudan risk oluşur. Bunlara dikkat edilmesi gerekir. Dövme yapılan iğnenin gözünüzün önünde açılmasına ve boyanın konulduğu potanın yeni olduğuna  ve hiç bir yere dokunulmadığına emin olduğunuz takdirde herhangi bir risk taşımazsınız.

 

Alerjik bir bünyeniz var ise bunu doktoruna danışınız.

 

Randevu nasıl alabilirim ?

blackandorangetattoo@gmail.com adresine mail atabilirsiniz

 

Çok acıtıyor mu ?

 

Bu bölgeden bölgeye, seçtiğiniz modele, detayına ,kadına ,erkeğe ve dövmenin büyüklüğüne göre değişir. Minimal ve micro dövmelerde hiç hissetmeyebilirsiniz. Ancak daha büyük dövmeler de bu farklılık gösterebilir. Herkesin acı eşiği farklıdır.

 

Dövme yapmadan önce uyuşturma şansınız yok mu ?

 

Lokal anestezi gibi doktorun yapması gereken işlemleri sizin sağlığınız için uygulamıyor, uygulanmasını da doğru bulmuyoruz. Doktor değiliz dövme sanatçısıyız. Anestezik kremler ise ciltte sertleşme ve kızarıklık yaptığından önermiyoruz.

 

Kilo alıp vermelerim dövmemde bir deformeye sebep olur mu ?

Çok büyük alıp vermeler olmadıgı sürece hiç bir sıkıntı olmaz. Vucudunuzda ki değişimler dövmenize yansır ancak gözle görülür büyüklükte olmaz.

 

Geçici dövme ?

Yapmıyoruz.

 

Kanıyor mu ?

Gözle görünüz ölçüde bir kan olmayacaktır. Damlacık şeklinde oluyor o da çok az bir miktar. Kan akması vb gibi birşey söz konusu değildir.

 

18 yaş zorunluluğu var mıdır?

Elbette. Eğer 18 yaş altında iseniz ailenizle gelip onların onayı olan bir evrak imzalamaları yeterli olacaktır.

 

Katolog kullanıyor musunuz ?

Katolog kullanmıyoruz. Her tasarım kişiye özeldir. Beğendiğiniz bir görsel var ise üzerinde konuşup ortak bir noktada buluşuyoruz.

 

Ne yaptıracağımı bilmiyorum?

 

Bu konuda size biz de yardımcı olamıyoruz. Öncelikle ömür boyu sizinle kalacağını unutmayın. Gerçekten istediğiniz bir dövme ile gelinmesini tavsiye ediyoruz.

 

 

× Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?